Banner Top
Salı, Ocak 18, 2022

Açıköğretim Okuyarak İndirimli Seyahat İmkanı

Açıköğretim Okuyarak İndirimli Seyahat İmkanını şimdi keşfedin. İstanbul’da ulaşıma indirim geldi. Öğrenci olup, İstanbul’da ikamet eden öğrenciler indirimli seyahat kartı alarak, indirimli seyahat edebiliyor. Bu yazıyı okuyup, önceden de durum böyleydi, şimdi ne değişti demeyin, gelin yazımızın devamında durumu anlatalım.

Açıköğretim Okuyanlara Öğrenci Kartı

Açıköğretim okuyanlar öğrenci statüsündedir. Bu nedenle lise veya üniversite öğrencilerinin yararlanacağı imkanlardan doğal olarak yararlanmaktadır. Açıköğretim’e kaydolarak eğitimini sürdüren ancak aynı zamanda çalışan kişiler indirimli seyahat fırsatı yakalayabiliyor. Açıköğretim başvurunuzu yapıp kaydınızı gerçekleştirdikten sonra İstanbul indirimli seyahat kartına başvurabilir ve bu imkandan yararlanabilirsiniz.

Yeni İndirim ile Avantajlı Seyahat

Öğrenci indirimi ile avantajlı seyahat imkanı yakalamak için Açıköğretim’e kayıt olmanız gerekmektedir. Ancak açıköğretim fakültesinin de bir harç ücreti mevcuttur. Bu harç dönemlik olarak 480 olmak ile birlikte toplamda yılda 960 TL olmaktadır. Peki açıköğretime havadan 960 TL vereceğimize yol parasına veririz diye düşünebilirsiniz ancak hesap yaptığımızda öğrenci kartı kullananlar çok daha karlı.

960 TL açıköğretim harcı ödeyecek öğrenciler aylık 40 TL’den abonman yapmakta ve 1 ay boyunca seyahet edebilmektedir. 40 ile 12 ay çarpıldığında toplamda yıllık 480 TL yol masrafı çıkmaktadır. 960 TL açıköğretim harcı ve bir yıllık yol masrafınız 480 TL topladığınızda 1440TL gibi bir harcamanız ortaya çıkıyor. Ancak açıköğretim okumayıp, normal ücretli aylık abonman yapsaydınız 205 TL aylıktan toplamda 2.460 TL harcayacaktınız.

2460 TL’ den 1440 TL yi çıkarttığınızda 1020 TL gibi bir yıllık tasarruf elde etmiş oluyorsunuz. Tüm bu rakamlar 2019 yılında geçerli olan aylık abonman ve açıköğretim harç ücretlerini kapsamaktadır

Not: İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Harç Ücreti 480 TL’dir.

Banner Content

3 Comments

Derya 25 Mayıs 2019 at 00:38

Ben aciktan liseyi okuyorum ama nedense 20.yasima geldim diye yenilemiyorlar kaydı anlamadim bunu bir aciklarmisiniz

    admin 25 Mayıs 2019 at 10:52

    Açık İlköğretim, Açık Lise ve Kur’an Kursu öğrencilerinin Öğrenci Kartı alabilmeleri için;

    20 yaşından gün almamış olması
    Sosyal Güvenlik Kurumu çalışan kaydına sahip olmaması gerekmektedir.

    İstanbul Kart

Leave a Comment

TAKİP ET

INSTAGRAM

Reklam

img advertisement

Arşivler

Sosyal Medya