Banner Top
Salı, Ocak 18, 2022

Almanca Öğretmenliği Bölümü

Programın amacı: 

Ortaöğretim kurumlarına Almanca Öğretmeni Yetiştirmektir.

Kişilik Özellikleri:

Almanca öğretmenliğinde okumak isteyenlerin sözel yeteneği ve belleği güçlü, bir yabancı dil öğrenmeye istekli, edebiyata ilgili ve bu alanda başarılı kişiler olmalıdırlar. Düşüncelerini başkalarına etkili bir biçimde aktarabilme, başkalarıyla iyi iletişim kurabilme, iyi bir öğrenme ortamı sağlayabilme, kendini ve çevresindekileri geliştirme çabasında olma da Almanca öğretmenlerinde aranan niteliklerdir.

Öğrenim Süreci:

Almanca dil bilgisi, okuma becerileri, Almanca-Türkçe çevirisi, Alman edebiyatı, Almanca öğretiminde yaklaşımlar, karşılaştırmalı dil bilgisi, edebi metin inceleme öğretimi, dilbilim.

İş Alanları:

Almanca öğretmenliği bölümünü bitirenlere Almanca öğretmeni ünvanı verilir. Almanca öğretmeni görev yaptığı okulda öğrencilere MEB Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanı ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir, ve başarıyı artıran önlemler alır. Mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim çalışma alanları programlarına yansıtılmasına çalışır. Almanca öğretmenliği mezunlarıda orta dereceli resmi ve özel okullarda öğretmen olarak çalışabilirler.

Banner Content
Tags:

Related Article

No Related Article

0 Comments

Leave a Comment

TAKİP ET

INSTAGRAM

Reklam

img advertisement

Arşivler

Sosyal Medya