Banner Top
Cumartesi, Nisan 10, 2021

Animasyon ve Oyun Tasarımı – Çizgi Film ve Animasyon

Programın Amacı:

Kurgu, montaj ve mocap teknolojisi öğretilerek hem teknik becerisi hem de sanatsal yönü güçlü animasyon sanatçılarının yetiştirilmesidir.

Öğretim Süreci:

Lisans öğrenimi boyunca modelleme çeşitleri ve teknikleri, ileri seviye organik modelleme, kaplama, renklendirme, rig yapımı (iskelet sistemi oluşturma ve karaktere uygulanması), karakterlerin hareketlendirilmesi, yürüme, koşma, dramaturji, morf animasyon teknikleri (karakter mimikleri), ışıklandırma ve gölgelendirme tekniklerinin yanı sıra storyboard, konsept tasarım, karakter tasarımı ve senaryo yazım teknikleri derslerini içermektedir.

Son yıllarda görsel iletişim sektöründe (özel televizyon, animasyon ve multimedya yapım Şirketleri, reklam ajansları gibi) ortaya çıkan çizgi film sanatçısı (animatör) gereksinimi, animasyon bölümü öğrencilerine avantajlar sağlamaktadır.

İş Alanları:

Öğrenciler, okuldan öncelikle mesleki ve tasarım becerilerini kazan- mış birer grafik tasarımcı olarak mezun olabileceklerdir. Mezun olan öğrenciler, kendi reklam ajanslarını kurabilecekleri gibi reklam ajanslarında, matbaalarda, yayınevlerinde, TV kanallarında ve multimedya Şirketlerinde grafik tasarımcı olarak; illüstratör olarak ve animasyon Şirketlerinde animatör olarak veya mizah dergilerinde çizer olarak,  animasyon  ve oyun stüdyosu yapımcılarına mekan tasarımları oluşturan konsept ressamı olarak, Sinema-TV sektöründe özel efekt tasarımcısı olarak istihdam edilebilmektedirler.

Banner Content
Tags: ,

Related Article

No Related Article

0 Comments

Leave a Comment

TAKİP ET

INSTAGRAM

Reklam

img advertisement

Arşivler

Sosyal Medya