Banner Top
Salı, Ocak 18, 2022

Atçılık Antrenörlüğü Bölümü

At antrenörü, yarış atlarını yetiştiren, onların bakımlarını yapan, yetiştirdiği at veya atların ne yiyeceğine karar veren ve bunları yediren, atların her türlü sağlık sorunu ile ilgilenen ve gerektiğinde tedavi ettirmeye çalışan eğitimli kişidir. Atçılık ve Antrenörlüğü mezunları bu unvanla anılırlar. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır.

Öğretim Süreci:

Eğitim süresince ; Bilgisayar, Türk dili, Yabancı dil, Atatürk ilke ve İnkılap tarihi gibi genel kültür derslerinin yanısıra Atçılığa giriş ve tarihçe, At anatomisi, Embriyololoji, Terminoloji, At ve Ahır bakımı, At fizyolojisi, At ırkları ve dağılımı, At antremanı, At donanımı ve ekipmanı, At biyokimyası, At reprodüksiyonu, At beslenmesi, At sağlığı, At bakımı ve Seyislik, Yarış ve Yetiştiricilik mevzuatı, Binicilik, Yarış yöneticiliği, At ve Ahır bakımı, Meslek sağlığı ve Hijyeni, Yarış pistleri, İşletme ekonomisi, Haracılık, Binicilik, Deontoloji gibi meslek derslerini alırlar.

Çalışma Alanları:

Programdan mezun olan öğrenciler hipodromlar, binicilik kulüpleri, haralar, turistik tesisler, at çiftlikleri, kısacası sektörün her alanında çalışabilirler.

Banner Content
Tags:

Related Article

No Related Article

0 Comments

Leave a Comment

TAKİP ET

INSTAGRAM

Reklam

img advertisement

Arşivler

Sosyal Medya