Banner Top
Salı, Ocak 18, 2022

Avrupa Birliği İlişkileri Bölümü

Programın Amacı:

Türkiye’nin Avrupa birliği’ne girme sürecini kolaylaştırmaya yönelik, Avrupa birliği konusunda uzmanlaşmış, en azından iki Avrupa dilini iyi bilen, genç, dinamik ve konunun önemine inanan yeni bir kadro oluşturmaktır.

AB ilişkileri Bölümü, öğrencilere Avrupa Birliği’nin tarihi, kurumları, politikaları ve işleyişi hakkında derin bilgi birikimi sağlamak için kurulmuştur.

Öğretim Süreci:

Bölümde okutulan dersler; Avrupa Tarihi, Avrupa  birliği,  Avrupa Siyaseti, Uluslararası Ekonomi ve Ekonomi Entegrasyonu, Politika Biliminin İçeriği, Uluslararası Hak Yasaları, Avrupa Yasası, Serbest dolaşım, Avrupa’nın Büyümesi, Ekonomi ve Para Birliği’dir.

Kişilik Özellikleri:

Avrupa birliği ilişkileri programında okumak isteyenlerin, genel politika ve ekonomi konularına ilgi duyması ve genel olarak Avrupa birliği, AB’nin genişleme süreci ve Türkiye’nin AB perspektifi ile ilgilenmesi gerekmektedir.

İş Alanları:

Program mezunları, Türkiye’nin AB üyeliği sürecinde dünya ile iş yapan özel sektör firmalarında ve kamu kuruluşlarının yanı sıra çeşitli meslek odaları, sendikalar, dış ticaret firmalarında çalışabilirler.

Banner Content
Tags:

Related Article

No Related Article

0 Comments

Leave a Comment

TAKİP ET

INSTAGRAM

Reklam

img advertisement

Arşivler

Sosyal Medya