Banner Top
Salı, Ocak 18, 2022

Mükemmel öğrenci seyahat yerini mi arıyorsunuz? Ziyaret edebileceğiniz biroldukça yer varken , bazı yerler göze çarpıyor! Bir örnek için, Tayvan ! Neden Tayvan’ı ziyaret ettin? Yapacak mükemmel şeyler (ve de yiyecek için lezzetli şeyler) ile dolu değil, Tayvan’ın öğrenci gezginleri için harika bir yer olmasının birçok sebebi var.
Bir dahaki sefere ve arkadaşlarınız bir bahar, kış veya yaz tatili gezisi planlıyorsanız, işte Tayvan’a gitmeniz için 5 neden.
Güvenlik
Tayvan’a giderken ailenizin sinirlerini rahat ettirebilirsiniz çünkü çok güvenli bir yer. Nerede ve ne süre gezi ederseniz edin, bulunmuş olduğunuz yerin bilincinde olmak önemli olmakla beraber, Tayvan çoğundan daha güvenli bir yer. Buradaki suç oranları, öğrenciler yahut ilk kere uluslararası gezginler için muhteşem bir yer haline getirmek için son derece düşüktür.
İnsanlar arkadaş canlısıdır
Tayvanlılar inanılmaz derecede arkadaş canlısı. Klasik cenup konukseverliğini düşünün, sadece Asya’da! Tayvan’daki insanlar çoğu zaman turistleri kabul ediyor ve ağırlıyorlar ve bir şeye ihtiyacınız olursa yardım etmeye nerede ise her süre hazırlar. Bir şeye ihtiyacınız olursa, yaşınızla ilgili birisine yaklaşmaktan korkmayın – biraz İngilizce mevzuşacaklar ve hatta ondan yeni arkadaşlar edinebilirsiniz! Ek olarak Tayvan’a geri dönüp yeni dostlarınızı ziyaret etmek için iyi bir nedeniniz olacak.
İngilizce konuşanlar bol
İngilizce Tayvan’da resmi bir dil olmasa da, yaygın olarak konuşulmakta ve iyi tanınmaktadır. İngilizce bilen insanlar bulabilmenin yanı sıra, Taipei ve öteki şehirlerdeki biroldukça tabela esasen çevrildi. Bu gezinmek için çok daha kolay bir yer yapar! Elbet, gitmeden önce Mandarin dilinde birkaç temel ifadeyi de öğrenmeye çalışmalısınız.

Toplu taşıma
Tayvan’ı toplu taşıma araçları ile gezmek süper rahat! Hızlı trenlerden otobüslere, metrolara ve tur otobüslerine kadar, dolaşmanın biroldukça yolu vardır. Metro sistemi şey ama kaotik. Temiz, klimalı ve duraklar İngilizce olarak bile duyuruluyor. Hem de inanılmaz ucuzdur ve öğrencilerin bütçelerini iyi bilmeleri için şehirden şehre seyahat etmeyi mümkün kılar. Toplu taşıma ne olursa olsun Tayvan’ın daha fazlasını görmenize yardımcı olacak!
Canlı bir kültür
Tayvan, mutlaka şahsen yaşanması gereken benzeri olmayan ve canlı bir kültüre sahiptir. Denenecek tonlarca yiyecek, dünyanın herhangi bir yerinde olmayan festivaller (fener festivali, herkes?) Ve Tayvan’da zengin bir tarih var. Ek olarak Tayvan’ın antik ve modern kültürlerin karışımını da deneyimleyeceksiniz!

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

TAKİP ET

INSTAGRAM

Reklam

img advertisement

Arşivler

Sosyal Medya