Banner Top
Perşembe, Mayıs 6, 2021

2019 Dikey Geçiş Sınavı başvuruları alınmaya başladı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre ÖSYM DGS başvuruları ÖSYM üzerinden gerçekleştirilebilecek. Peki sınav tarihi ne zaman? Başvurular nereden yapılacak? İşte tüm detaylar..

2019-DGS Başvurularının Alınması

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS), 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 26 Nisan-08 Mayıs 2019 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10:30’danitibarenÖSYM’ninhttps://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

2019-DGS’ye başvuracak adayların Ek’te yer alan kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2019-Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Kılavuzu

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS), 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 26 Nisan-08 Mayıs 2019 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10:30’danitibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

2019-DGS’ye başvuracak adayların Ek’te yer alan kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2019 DGS Sınavı Giriş Belgeleri Ne Zaman Alınacak?

2019 DGS sınavına başvuran adaylar sınav tarihini ve sınava giriş belgelerinin, sınava girecekleri okulların ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. Sınava giriş belgeleri ÖSYM tarafından sınavdan 1 veya 2 hafta öncesinde resmi web sayfasında açıklanıyor. Peki bu duyuruya nereden ulaşabilirsiniz.? ÖSYM sınava giriş belgenizi almak için hemen aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıklayarak, ÖSYM AİS şifreniz ve bilgileriniz ile sisteme giriş gerçekleştirebilirsiniz. Böylece sınava giriş belgenize erişebilecek ve sınav yerinizi öğreneceksiniz.

Not: Sınava giriş belgenizi yazdırmayı unutmayın. Sınava girerken sınava giriş belgenizi mutlaka yanınızda götürün. ÖSYM sınava girecek olan adaylardan kimliklerini ve sınava giriş belgelerini talep edecektir.

2019 DGS Sınav Tarihi Ne Zaman?

2019 yılında yapılacak olan DGS sınavının tarihi ÖSYM’nin resmi takviminde yer alan bilgilere göre 30 Haziran 2019  saat 10:15’te gerçekleştirilecektir. Ancak bu veriler ÖSYM tarafından değiştirilebilir. ÖSYM sınav tarihlerini değiştirip değiştirmediğini resmi web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyuracaktır.

Banner Content

0 Comments

Leave a Comment

TAKİP ET

INSTAGRAM

Reklam

img advertisement

Arşivler

Sosyal Medya