Banner Top
Salı, Ocak 18, 2022

ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi Hakkında Her şey

ÖSYM GİS şifre nasıl alınır? ÖSYM GİS sistemine nasıl girilir? Öğrenci seçme ve yerleştirme kurumu görevli işlemleri sistemi sayfası hakkında bilmeniz gerekenler yazımızın devamında yer alıyor.

ÖSYM GİS Nedir?

ÖSYM GİS Bina sorumlusu, sınav koordinatörü gibi birçok alanda görev alan personeller, kendilerine tahsis edilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapabilecek. Görevliler veya görevli olmak isteyenler bu sisteme girerek işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Sınavlarda görevli olmak için başvurularında alındığı bu sistem öğretmenlere ve sınav görevlisi olmak isteyenlere kolaylık sunuyor.

ÖSYM GİS Şifresi Nasıl ve Nereden Alınır?

ÖSYM GİS’ne giriş yapabilmek için şifrenizin olması gerekmektedir. Şifreye sahip olmak için, başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Üniversite, orta öğretim ve ilköğretim sınavlarında aktif bir şekilde görev alabilmeniz için GİS sisteminden yararlanarak başvuru yapmanız gerekmektedir.

  • Nüfus cüzdanı
  • Okul iletişim bilgileri
  • Iban numaranız

Peki şifre nasıl alınır?

ÖSYM GİS şifresine sahip olmak için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. ÖSYM GİS şifresi başvuru işlemlerinizi ÖSYM bürolarından veya ÖSYM bürosu olan okullarda gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru esnasında fotoğraf  tarafınızdan istenmektedir. Başvuru sonrası size verilen şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Ancak bu ilk şifreniz olduğu için aldığınız şifreyi yeni oluşturacağınız şifre ile değiştirmeniz gerekmektedir.

ÖSYM GİS Şifremi Unuttum?

ÖSYM GİS şirenizi unuttuysanız veya kaybettiyseniz endişelenmeyin. Oldukça kolay ve kısa bir hizmet ile yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Hemen aşağıda paylaşacağımız linke tıklayarak açılan sayfadan şifre sıfırlama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Açılan sayfada sizden tc kimlik numaranız istenmektedir. Böylece sistem sizi tanıyacak, kimlik bilgisi kontrolü gerçekleştirecek ve şifre sıfırlama işlemini sizin yaptığınızdan emin olduğunda yeni şifre alım işlemini gerçekleştirecektir.

ÖSYM GİS Şifre Sıfırlama İçin Tıkla!

Banner Content
Tags: , ,

Related Article

No Related Article

0 Comments

Leave a Comment

TAKİP ET

INSTAGRAM

Reklam

img advertisement

Arşivler

Sosyal Medya