Banner Top
Perşembe, Aralık 2, 2021

Üniversitede Dikey Geçiş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Üniversitede Dikey Geçiş Başvurusu Nasıl Yapılır? Üniversitelerin 2 yıllık ön lisans bölümlerini okuyan ancak, okuduğu bölümü 4 yıllığa tamamlamak isteyen öğrenciler için imkan sağlanan DGS yani dikey geçiş sınavına başvurular nasıl yapılır?

Dikey Geçiş Sınavı Başvuru Nasıl Yapılır?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan DGS başvuruları ais.osym.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olup, başvurular ÖSYM tarafından duyurulacaktır. Genelde sınava başvurular  Aday işlemleri sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte sınava başvurular geçtiğimiz yıllarda 100 TL olarak gerçekleştirilmiştir.

DGS Sınav Ücreti Hangi ATM’lerden Yapılır?

Akbank,

Kuveyt Türk Katılım Bankası şubeleri

Türk Ekonomi Bankası şubesi ve internet bankacılığı

Halkbank

Ziraatbankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık.

DGS Sınavlarında Kaç Soru Çıkar? 

Sınavda adaylar sayısal ve sözel bölümden oluşan sorulara tabi tutulurlar. Testte 120 soru yer almaktadır. Sınav süresi 150 dakika olmaktadır. Kılavuzda yer alan koşulları sağlayan adayların sıanva başvuruları kabul edilecektir.

DGS sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürmekte

Dikey geçiş sınavına giren adaylar sınav sorularını dikkatli yapmaları gerekmektedir. Bilmediğiniz soruyu işaretlemeyip boş bırakmanız yararınıza olacaktır. Rastgele vereceğiniz bir cevap yanlış yapma ihtimalinizi arttıracak ve 4 yanlışa ulaştığınızda bir doğru sorunuz puanlama sisteminden silinmiş sayılacaktır. Bu nedenle bilmediğiniz soruları boş bırakmanız yararınıza olacaktır.

Banner Content
Tags:

Related Article

No Related Article

0 Comments

Leave a Comment

TAKİP ET

INSTAGRAM

Reklam

img advertisement

Arşivler

Sosyal Medya