Banner Top
Perşembe, Mayıs 6, 2021

Üniversite Taban Puanları -YKS Taban Puanları

Üniversite Taban Puanları. 2019 üniversite sınavından alınan sonuçlara göre öğrencilerin sıralamaları oluşmaktadır. Bu sıralama puan sistemine bağlı belirlenmektedir. Üniversitelerin geçen yıllarda aldıkları öğrencilerin puanları referans değeri olarak kabul edilmektedir. Peki güncel üniversite bölümlerinin taban puanları nelerdir? İşte detaylar..

Üniversitelerin bir önceki dönemde aldığı en son öğrencinin puanı o bölümün taban puanı olarak sisteme işlenmektedir. Yani üniversitelerin taban puanları o bölümü geçmiş dönemde tercih eden ve sınıfa göre en düşük puanla o bölüme giren öğrenciyi belirtir. Ancak yeni dönemde aynı bölümlerin taban puanları tercih eden öğrencilere göre değişiklik gösterebilir.

2019 Üniversite Taban Puanları

2019 yılında üniversiteye girecek olan adaylar, üniversite taban puanlarını araştırıp, ortalama yaptığı netlerden puanını çıkartıp, hemen hemen girebileceği bölümleri araştırmaya başlamış bulunuyor. Peki 2019 üniversite taban puanları kaç? Bir çok sitede üniversite taban puanlarına dair haber ve sayısal veriler bulabilirsiniz ancak size en doğru ve güncel veriyi YÖK sunacaktır. YÖK bu konu hakkında bir hizmet sunmaktadır. En doğru ve güncel üniversite taban puanlarını adaylara sunarak, doğru ve yanıltıcı olmayan bilgi sağlayıp bilgi kirliliğini önlemektedir. Hemen aşağıdaki linke tıklayarak YÖK Program atlasına ulaşabilir, istediğiniz üniversite ve bölümün en güncel taban puan verilerine güvenilir bir şekilde erişebilirsiniz.

Aşağıda vereceğimiz linkten hem lisans hemde ön lisans programları bulunan üniversite ve bölümlerinin güncel taban puanlarına erişebileceksiniz.

2019 Üniversite Taban Puanları İçin Tıklayın

Banner Content
Tags: ,

Related Article

No Related Article

0 Comments

Leave a Comment

TAKİP ET

INSTAGRAM

Reklam

img advertisement

Arşivler

Sosyal Medya