Banner Top
Perşembe, Ocak 28, 2021

Doçentlik Başvurusu Artık Online Olarak Gerçekleştirilebilecek

Doçentlik Başvurusu Artık Online. YÖK, Doçenlik başvurusunun online olarak gerçekleştirilebileceğini açıkladı. Doçentlik başvuruları internet üzerinden nasıl gerçekleştirilir? Yazımızın devamında nasıl başvurunuzu gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

ÜAK – Üniversitelerarası Kurul doçent adaylarının, doçentlik başvuru işlemlerinin daha hızlı ve daha kolay bir hale getirebilmek için dijitalleştirme çalışmaları gerçekleştirmektedir. Doçentlik başvuruları artık e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

E-devlet Doçentlik Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Doçentlik başvurusunda bulunacak, doçent adayları, tüm başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden gerçekleştirilecektir. Doçentlik Bilgi Sistemi üzerinden doçentlik başvurunuzu kolayca ve hızlıca gerçekleştirebileceksiniz.

DBS – Doçentlik Bilgi Sistemi Başvurusu

Doçent adayları başvuru yapmak için Kısa adı DBD, açılımı ise Doçentlik bilgi sistemi olan bu hizmeti e-devlet üzerinden kullanabilecek. hemen aşağıda sizlere vereceğimiz bağlantı üzerinden, TC kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile kimlik doğrulaması gerçekleştirebilir ve sisteme girebilirsiniz.

DBD – Doçentlik Bilgi Sistemi Başvuru İçin Tıklayın

2019 Mart döneminden itibaren adaylardan fiziki başvuru dosyası almayacak

“Bu kapsamda ilk olarak, 15 Mart 2019 günü başlayıp 29 Mart 2019 günü mesai saati bitiminde sona erecek olan 2019 Mart Dönemi Doçentlik başvuruları Doçentlik Bilgi Sistemi (DBS) üzerinden alınacak. Doçent adayları başvuru işlemlerini sadece bu sistem üzerinden yapacak, ayrıca fiziki başvuru dosyasını ÜAK’a göndermeyecek.”

Başvuran adayların:

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Diplomaları, varsa denklikleri ve Lisansüstü tezleri YÖK ve ÜAK veri tabanlarından,
Yabancı dil belgeleri ÖSYM veri tabanından,
ULAKBİM ve SCI/SSCI ve AHCI tarafından taranan makaleleri de ilgili kurumların veri tabanlarından
alınarak Doçentlik Bilgi Sistemine (DBS) aktarılacak.

ÜAK tarafından doçentlik başvurularının e-Devlet kapısı üzerinden elektronik ortamda alınması hizmeti sayesinde başvuru süreçleri çok hızlanacak ve işlemlerin tamamlanma süreci kısalacak.

Banner Content

0 Comments

Leave a Comment

TAKİP ET

INSTAGRAM

Reklam

img advertisement

Arşivler

Sosyal Medya