Banner Top
Salı, Ocak 18, 2022

YÖK Doktora Öğrencilerine Burs Fırsatı! YUDAB

YÖK YUDAP, Doktora öğrencilerine burs fırsatı. Burs başvuruları başladı. 2018 yılında başlayan YÖK-YUDAB program sayesinde doktora öğrencisi olup tez yazma aşamasındaki araştırma görevlilerine burs fırsatı.

Nicelikli ve nitelikli doktora eğitimini arttırmaya yönelik bir proje olan YUDAP “Araştırma Görevlileri için Yurt Dışı Araştırma Bursları yani YÖK-YUDAP programı hayata geçirilmiştir.

Bursa başvurmak için adayların bazı kriterleri karşılaması gerekiyor. Burs başvurusu yapacak öğrencilerin

Times Higher Education (THE), Academic Ranking of World Universities (Shanghai) ve QS tarafından yapılan dünya üniversite sıralamalarında, son 3 (üç) yıl içerisinde alan sıralamasında %60’lık dilim içerisine giren üniversitelerden birinden en az altı ay en fazla bir yıl süre için davet mektubu almış olmaları gerekmektedir.”

Adayların burs başvurusunu gerçekleştirebilmesi için YÖK tarafından başvurular için oluşturulmuş, başvuru sayfasından ilgili bilgilerinizi girerek başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Hemen aşağıdaki linki kullanarak YUDAB başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

YUDAB Burs Ücreti Ne Kadar?

YÖK tarafından sağlanan YUDAB burs ücreti aylık olarak adaylara ödenmektedir. Yurt dışında olan ve bulundukları ülkelere göre aylık 3500 – 4500 TL tutarında burs imkanı sunulacak. Bu da 2019 Nisan ayı euro kuruna göre(6.30 TL) 631 Euro olmaktadır.

Başvuru Süresi Hangi Tarihler Arasında?

“Doktora eğitiminin tez aşamasında olup devlet üniversitelerinde görev yapmakta olan araştırma görevlilerinden tez konusu ülkemizin öncelikli alanları ile ilgili olanlar 4 Nisan 2019 – 31 Mayıs 2019 (saat 17.00’ye kadar) tarihleri arasında YUDAB programına başvuru yapabileceklerdir.”

YUDAB Burs Başvurusu İçin Tıklayın

Banner Content
Tags: , ,

Related Article

No Related Article

0 Comments

Leave a Comment

TAKİP ET

INSTAGRAM

Reklam

img advertisement

Arşivler

Sosyal Medya